A szülőknek nemcsak arra kell gondolni, hol, hogyan tölti el gyermekük a nyári szünidőt. A házipatikát, - vagy nagyobb utazás esetén az utipatikát is - érdemes feltölteni néhány olyan készítménnyel, amelyek egy esetleges "nyári baleset" esetén, legyen az kullancs-csípés, hasraesés miatti sérülés, vagy a tűző nap okozta leégés, jó ha kéznél vannak.
Patikánk az alábbiakat ajánlja:
Véget ért a tanév az oktatási intézményekben, megkezdődik a gyermekek számára a megérdemelt pihenés. A nagyobbak már önállóan és felelősségteljesebben, a kisebbek szülői felügyelet mellett, sok energiával és kevés odafigyeléssel vágnak neki a vakációnak. A gondos szülők igyekeznek megóvni gyermekeiket a szabadban történő kikapcsolódás veszélyeitől, a balesetektől. A preventív gondolkodásról és az időnként óhatatlanul bekövetkező balesetek helyes kezeléséről Dr. Ráthonyi Emese háziorvost kérdeztük.
A megelőzéshez először is fontos tudni, hogy hol leselkednek ránk a kullancsok. Nem igaz, hogy csak azok vannak a kullancscsípésnek kitéve, akik sokat tartózkodnak a szabadban hobbijuk vagy munkájuk miatt, mivel a kullancsok városi környezetben is előfordulhatnak, így kertekben, parkokban, fás-bokros zöldterületeken, strandokon, játszótereken, kutyafuttatókon. A kullancs mindenkire, tehát gyerekekre és felnőttekre egyaránt szeret ráakaszkodni.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Kullancsveszély
A kisebb, hétköznapi sérüléseket otthon is egyszerűen elláthatjuk, ha ismerjük az alapvető tudnivalókat és kéznél vannak a szükséges eszközök.
A következőkben röviden összefoglaljuk az otthoni sebellátás legfontosabb szabályait, kitérünk a különböző sérüléstípusok ellátására és segítünk a megfelelő kötszer kiválasztásában.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Sebkezelés
A kullancsok előfordulását tekintve hazánkban Zala, Somogy, Vas, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Nógrád megye a kiemelten veszélyes zónák, de az ország más régióiban is fontos az elővigyázatosság, hiszen mára már kertjeinkbe, városi parkjainkba is beköltöztek a kullancsok.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Egészségkalauz