Egyik héten orkánszerű jeges szél, pár napra rá + 10 C fok. Üzletből, bevásárlóközpontból, egy közösségi térből felhevülten kilépve a hidegre, szinte észre sem vesszük, megfáztunk. Másnap szipog az orrunk, köhögünk, és ha nem vigyázunk, ennek akár súlyosabb következménye is lehet... Összeállításunk az ilyenkor aktuális teendőkkel, a gyógyszer-választáshoz kapcsolódó szempontokkal, az esetleges szövődményekkel foglalkozik.
Patikánk megfázásra az alábbi készítményeket ajánlja:
Az őszi-téli időszakban majdnem mindenki legalább egyszer átesik a meghűlésen. Vajon milyen okok állnak a háttérben?
Az emberek a megfázást leggyakrabban az influenzával keverik össze. Az influenza mindenképp magas lázzal jár, és bár vannak légúti tünetei is, erős ízületi panaszokat okoz. Szövődmények is sokkal gyakrabban járnak vele, mint a megfázással. Egy enyhe megfázást – ami nem fertőződött felül – akár mindenféle kezelés nélkül is maximum 10 nap alatt ki lehet heverni. Torokkaparással, fáradtságérzéssel kezdődik, ezután jön a köhögés, orrváladék-termelés, esetleg enyhe láz. Ezek kezeléséhez elegendőek a vény nélküli szerek is, nem feltétlen kell miattuk orvoshoz menni.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Egészségtükör
A téli időszak leggyakrabban előforduló problémái a megfázás és az influenza. A tünetek mindkét betegség esetén hasonlóak: láz, orrdugulás, torokfájás, köhögés, tüsszögés, fejfájás. Szinte megszámlálhatatlan fajta készítmény van jelen a piacon, és nem könnyű eligazodni közöttük. Szóval hogyan is döntsük el, hogy mire van szükségünk?
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg
A közönséges náthát nem lehet meggyógyítani. A legfontosabb teendő, hogy sok folyadékot fogyasszunk, ezzel megelőzhető, hogy egy második betegség is kialakuljon. Ne igyunk kávét, teát és kólát, melyek koffeint tartalmaznak, ami vízvesztést okoz.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: InforMed